Igas ventilatsiooniseadmes asuvad õhufiltrid, mille eesmärgiks on hoida siseruumide õhk aga ka ventilatsiooniseade puhas ja tolmuvaba. Seda aitab tagada ventilatsiooniseadme korrapärane hooldus ja õigeaegne filtrite vahetamine.
Õhufiltrite oluline eesmärk on hoida ära tolmuosakeste ja bakterite sattumine inimorganismi hingamiselunditesse. Hooldamata ventilatsioonisüsteemis hakkavad kiiresti levima bakterid, mis õhuvooluga satuvad hoone ruumidesse ning võivad inimestel põhjustada allergiat ja haigusi. Seega tuleb õhufiltreid korrapäraselt vahetada.
Filtrite vahetamise sagedus ja seadme hooldusvälp sõltuvad filtrit läbiva õhu hulgast ja kvaliteedist. Kui ventilatsiooniseadme lähedal on õhuvõtt tänavalt, kus keerutab tolm, siis mustuvad ka filtrid kiiremini. Sellisel puhul tuleb filtreid tihedamini vahetada. Hoolduse edasilükkamine toob endaga kaasa õhuhulga vähenemise. Pikalt vahetamata filtrid deformeeruvad ja sünteetika rebeneb ning selle tulemusena satuvad filtritesse kogunenud bakterid ja tolm ventilatsiooniseadmesse ning ruumidesse.
Lisaks kannatab regulaarse hoolduse tegemata jätmisel ventilatsiooniseade, sest mustunud filtrite tõttu ei saa ventilaatorid ega andurid jahtumiseks piisavalt õhku ning kuumenevad üle. Sellest tulenevalt lüheneb seadme tööiga.
Filtrite õigeaegne vahetamine tagab:
- madalamad energiakulud
- madalama mürataseme
- nõuetekohase õhuvahetuse
- meeldivama elukeskkonna
- madalamad hoolduskulud
Soovitame vahetada õhufiltreid vähemalt kaks korda aastas – kevadel peale õietolmuperioodi ja sügisel enne kütteperioodi!